logo
"İş Sağlığı ve Güvenliğinde Alternatif Çözümler"

MÜFETTİŞ KAPIDA

İzmirde 22 ekim 2013 tarihinde bir tekstil ürünleri satış mağazasına denetime gelen Çalışma Bakanlığına bağlı İş Güvenliği Müfettişleri her an her müesseseye denetime gelebiliriz dediler. Başlangıçta denetimlerin üretim yapan firmalarda yapılmış olduğunun belirten Müfettişler, bundan sonra tek bir işçi çalıştıran firmaları da denetim listesine alındığının altını çizdiler.İş müfettişleri "kazaların sadece endüstriyel işlerde değil çalışan sayısının az olduğu işyerlerinde de olduğunu" belirttiler.

Firmaların öncelikle Risk analizi, Acil eylem planları, İşçilerinin sağlık raporlarının ve Eğitimlerini tamamlamış olmaları gerektiğini, bu vakte kadar sorumluluklarını yerine getirmemiş olan firmaların cezalarla karşılaşacaklarını söylediler. Firmaların yüksek rakamlı ceza ödemek yerine daha az bir ücretle İş Sağlığı ve Güvenliği sorumluluklarını yerine getirmelerini umduklarını eklediler.

Firmamızda 23 Ekim 2013 tarihinde yapılan  2. gün denetiminde   Baş İş Güvenliği Uzmanımız Müh. Cağlar KALKAN ve İş Güvenliği Uzmanlarımızdan Serap YÜCE de hazır bulundular ve  İş Güvenliği Müfettişlerine hizmet verdiğimiz firmamız hakkında sunumlarını yaptılar.

İzmir Alternatif OSGB olarakhizmet verdiğimiz  firmamıza hazırlamış olduğumuz İş Sağlığı ve Güvenliği dosyası ve firmamızın 3 şubesinde de İş Sağlığı ve Güvenliği tedbirlerinin İş Güvenliği uzmanları kadromuz tarafında eksiksiz yerine getirilmiş olmasından dolayı İş Güvenliği Müfettişleri tarafından takdir edildi ve teşekküre değer bulundu.

Değerli İş Sağlığı ve Güvenliği çalışanları  ve sayın işverenler son iki gün içinde geşçrdiğimiz İş Güvenliği Müfettiş denetimi ile son 3 ay içerisinde 6 ( altı ) ayrı firmamızda İş Güvenliği müfettiş denetimi geçirdik. Tüm denetimlerimizde  çalışmalarımız  takdire değer bulundu. Hem hizmet verdiğimi işletmelerimize hem İzmir Alternatif OSGB  ekibimizdeki değerli arkadaşlarımız teşekkür edildi. Göğsümüzü kabartan ve çalışma azmimizi ve şevkimizi arttıran bu güzel gelişmeleri sizlerle paylaşmak  istedik.

Camiamızın siz değerli  üyelerinin de çalışma yaşamlarında firmamızın ve ekibimizin yaşadığı mutluluğu yaşamanızı diliyoruz.Hep beraber yaşadığımız her mutluluk işçimizi, firmalarımız ve ülkemiz daha güvenli ve aydınlık yarınlara taşıyacağını biliyor ve tüm herkese başarılar diliyoruz.

Saygılarımla

Dr Mustafa KEBAT

 
MÜFETTİŞ KAPIDA