logo
"İş Sağlığı ve Güvenliğinde Alternatif Çözümler"

OSGB HİSİP

1 Şubat 2016 da pilot uygulama için başvuruların başladığı ve 1 Nisan 2016 da pilot uygulamaların başladığı OSGB HİSİP projesi OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri) tarafından işyerlerine verilen iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin daha etkili ve kaliteli  olmasının yanı sıra standartlaştırılmasını hedeflemektedir.

OSGB HİSİP: Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin Hizmet Standartlarının İyileştirilmesi Projesidir.

İzmir Alternatif OSGB olarak iş yükümüzün yoğunluğu sebebi ile pilot uygulamaya katılamamış olmanın hüznünü yaşadık. Şu an ise ülke genelinde uygulamaya geçilecek olmasının sevincini yaşamaktayız.

Tüm OSGB temsilcilerinin, 14 Eylül 2017 tarihinde Ankarada yapılacak toplantıya katılımı ile başlayacak olan OSGB HİSİP ile daha çok çalışana ulaşılacağı, işyeri kontrollerinin artacağı ve biz hizmet verenler arasında ortak hizmet standardı oluşturacağı için çok mutluyuz.

Hep birlikte daha iyi bir geleceğe el ele vermek zorundayız.

Hizmette menfaatlerin, parasal hesapların çok çok önünde yer alması gereken kalitenin özellikle iş sağlığı ve güvenliği sektöründe insan hayatını koruyan gerçek olduğunu biliyor ve uyguluyoruz.

OSGB HİSİP projesi ile tüm OSGB lerin de bu yolda ilerlemesi, doğru hizmet  ve yüksek kalitenin yola devam etmesiniz diliyoruz.

İş sağlığı ve güvenliğine gönül veren tüm dostlarımıza başarılar diliyoruz.

Dr Mustafa KEBAT    ----     Çağlar KALKAN

 
OSGB HİSİP